لیپوماتیک

در جوامع امروز با توجه به زندگی مدرن و ماشینی و کم تحرکی بیشتر مردم دچار اضافه وزن شده اند،بسیاری از این افراد
برای کاهش اضافه وزن خود حاضر به انجام هرگونه روشی می شوند و ما شاهد طرح های زیادی برای به دست آوردن اندامی ایده ال هستیم ، در این میان لیپوماتیک و یا پیکر تراشی نوین جدیدترین و بروزترین روش برای به دست آوردن اندامی زیبا می باشد،که رضایت کامل بیماران را فراهم می سازد.

چربی ها و تناسب اندام:

وجود برخی از چربی های موضعی زیبایی اندام افراد را از بین می بردو عدم رضایت افراد را در بر دارد و معمولا"  در نتیجه اضافه وزن افراد نیز می باشد در این حالت معمولا"افراد به دنبال روش ساده تر و نوین برای رها شدن از این چربی ها هستند که از انواع روش ها ،روش دستگاه لیپوماتیک به عنوان آخرین و بروز ترین روش درمان چاقی می تواند هم ظاهر زیبایی را برای بیمار ایجاد کند و هم تا حدودی اضافه وزن را کاهش دهد.

تاریخچه لیپوماتیک:

دستگاه لیپوماتیک یکی از دستگاهای لیپولیز در جهان است که توسط FDA تائید شده است این دستگاه برای اولین بار توسط یک جراح آلمانی ابداع شد. یکی به دلیل استفاده  امواج اینفراسونیک بافرکانس کمتراز 20 هرتز،دستگاه لیپوماتیک رابه بی عارضه ترین روش تخلیه چربیهای موضعی دردنیا بدل کرده است.

لیپوماتیک چیست؟

در واقع  جدید ترین وپیشرفته ترین  نوع دستگاههای ساکشن چربی میباشد که توسط یک مخترع المانی ابداع گردیده است که به دلیل بازدهی خوب دستگاه مورد استقبال گسترده پزشکان زیبایی و مراجعه کننده گان قرار گرفته است  تکنیک لیپوماتیک مبتنی بر تولید میدانی از امواج التراسونیک(مادون صوت)  میباشد که با استفاده از یک کمپرسور به عنوان یک منبع نیرویی میباشد. امواج یاد شده پس از برخورد با بافت چربی انها را تخریب کرده و در نهایت منجر به کاهش سایز میگردد.

                                                          لیپوماتیک در تهران

ویژگی های اصلی لیپوماتیک:

1-تزریق ماده بیحسی واستفاده از امواج مادون صوت (اینفراسونیک)جهت اسپیراسیون و لیز چربی اصلی

2- دارای  صفحه  نمایشگر  برای نمایش شدت  امواج  و همچنین  میزان  سرعت  تزریق  بیحس  کننده 

3-    دارای قابلیت ذخیره ماده تزریق شده در هر ناحیه

4- دارای  سنسور حساس  به بافت چربی، و  توقف حرکت کانول در اثر برخورد به بافتی غیر از بافت چربی

5-  دارای حرکت چرخشی و یا سه بعدی کانول، که علاوه بر جداسازی چربیها، موجب بای پس شدن عروق و عدم ایجاد آسیب به عروق می شود.

نحوه عملکرد لیپوماتیک:

در محل مورد نظر برای شروع پروسه لیپوماتیک، سوراخی به اندازه 2 الی  5میلی متر ایجاد شده وکانولای دستگاه از طریق سوراخهای ایجاد شده وارد بافت چربی میشود وبا استفاده از میدانی از امواج مادون صوت بافت چربی محل مورد نظر را تخریب کرده وهمزمان محلول استاندارد را جهت بی حسی موضعی واز بین بردن احتمال خون ریزی به میان بافت چربی میفرستد. مخلوط این مایع بی حسی و چربی خرد شده در نهایت از همان منافذ ایجاد شده خارج میگردد. لیپوماتیک اینفراسونیک دارای سیستم ایمنی فعال می باشد که وقتی به بافت غیر چربی برخورد کرده، دستگاه را متوقف می کند بنابراین خطر پارگی احشائی ویا پرفوراسیون ندارد و به دلیل عدم ایجاد حرارت در بافت چربی خطر سوختگی پوست ، نکروز پوست ویا سوختگی محل ورود کانولا را ندارد.و این ویژگی منحصر دستگاه لیپوماتیک است که باعث میشود از عوارض این نوع عمل بکاهد وعوارض ساکشن های قدیمی را نداشته باشد.

                                                              لیپوماتیک

پیکر تراشی برای تمام نواحی بدن
از لیپوماتیک می توان برای پیکر تراشی ،حذف چربی های اضافه تمامی نواحی بدن مانند شکم،پهلو،ران ،بازو،غبغب باسن استفاده کرد.
لیپوماتیک شکم و پهلو
لیپوماتیک بازو
لیپوماتیک ران
لیپوماتیک غبغب
لیپوماتیک باسن و ساق پا
لیپوماتیک پشت

شکمی صاف وتخت با لیپوماتیک شکم

اشخاصی که چاقی شکمی را دارا هستند به دو گروه تقسیم میشوند:1-کسانی که وزن طبیعی دارند ولی شکم بزرگی دارند واین نوع چاقی یکی از خطر ناک ترین نوع چاقی محسوب میگردد ورابطه مستقیم با بیماری های دیابتی وقلبی  دارد .2-بر اثر بیماری وزن کل بدن کاهش میابد ولی چربی های شکمی باقی میماند که در هر دو مورد لیپوماتیک بهترین روش برای از بین بردن ان ها وداشتن شکمی صاف وتخت است.


                                              لیپوماتیک

زمان عمل لیپوماتیک
در این نوع عمل با توجه به اینکه تزریق مایه بی حسی به صورت اتوماتیک و هوشمند صورت می پذیردبنابراین با سرعت بیشتری انجام می شود.و به دنبال آن تخریب سلولهای چربی همزمان تخلیه صورت می گیرد.بنابراین زمان عمل لیپوماتیک کوتاهتر شده و زمان بیشتری در اختیار پزشک قرار می گیرد و پزشک می تواند با حوصله و ظرافت بیشتری عمل لیپوماتیک را انجام دهدو در نهایت نتیجه بهتری از عمل لیپوماتیک حاصل شود.

زمان بهبودی در عمل لیپوماتیک
در روشهای قدیمی تر مانند لیپوساکشن به دلیل تزریق زیاد مایع بی حسی و آسیب بافتی بیش از حد و همچنین بیهوشی گاهی اوقات تا دوماه پس از عمل بیمار درد داشته و دوره بهبودی آن طول می کشد،اما در عمل لیپوماتیک بیشتر بیماران از فردای عمل فعالیت روزانه خود را پی گرفته و حداکثر زمان ممکن برای مراقبت اولیه یک هفته می باشد

. .
                                                   لیپوماتیک بازو

میزان عود در عمل لیپوماتیک
در هردو روش لیپوساکشن و لیپولیز چربی های سطحی پوست به طور کامل تخریب نمیشود ونمی توان چربی های سطحی نزدیک به لایه پوستی را با روشهای قدیمی بالا تخلیه کرد.اما در روش لیپوماتیک با توجه به حرکات سه بعدی کانولا چربی های سطحی نزدیک سطح پوست کاملا"تخریب شده و خارج می شود و با تخلیه کامل چربی های سطحی ناحیه تحت درمان سلول چربی نخواهد داشت و چربی در آن جمع نمیشود و در نتیجه احتمال عود آن در حد صفر است که این امر به مهارت پزشک متخصص نیز بستگی دارد.

 

                                                            لیپوماتیک شکم وپهلو

 ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک

به طور معمول دو الی چهار جلسه برای ماساژ وتخلیه خونابه از محل انجام عمل برای بیمار ضروری میباشد

 

پوشیدن گن مخصوص لیپوماتیک

معمولا دوره پوشیدن گن  بعد از عمل لیپوماتیک دو الی چهار هفته میباشد وپوشیدن صحیح ودرست گن میتواند تاثیر زیادی در نتیجه عمل داشته باشد بنابر این به توصیه ها و پزشک مربوطه به دقت توجهات لازم را داشته باشید.همچنین استفاده از گن های مرغوب رابا توجه به تجربه وتوصیه پزشک را نیز فراموش نکنید.

مراقبتهای قبل از لیپوماتیک:

1:اطمینان از این که شخص به بیماری قلبی وعروقی دچار نمی باشد.وبیمار باید پزشک معالج را درمورد یبیماریهای زمینه ای ویا سابقه بیماری کاملا جریان بگذارد تا مشکلی برای ایشان پیش نیاید.


2:در مورد بیماران دیابتی وبه خصوص کسانی که به فشار خون بالا مبتلا هستند، احتیاط های مخصوص روا میگردد.ودر این زمینه باید توصیه های پزشک معالج را در نظر داشته باشید


3:.سابقه بیماری های غددی به خصوص تیرویید وغدد جنسی مورد نیاز خواهد بود.
4:اطمینان کامل از سالم بودن بافت عضلانی ناحیه مورد نظر برای عمل لیپوماتیک(مثلا عدم وجود فتق در جدار شکم)
5:ازمایش خون

بهترین گزینه برای عمل لیپوماتیک چه کسانی هستند؟

لیپوماتیک هیچ گونه محدودیت سایز یا سن ندارد و برای افراد در سنین باروری قابل انجام است؛ اما افرادی که حجم چربی انها در یک موضع در حدی باشد که در یک جلسه لیپوماتیک قابل استخراج نباشد، بهتر است برای این عمل کاندید نگردند.


                                            لیپوماتیک  

چسبندگی سریع پوست در لیپوماتیک:
افتادگی پوست محل جراحی بسیار نا شایع می باشد. معمولا پوست به خوبی به قوام اولیه خود باز میگردد.

دوره نقاهت بعد از عمل لیپوماتیک:
عمل لیپوماتیک فاقد دوره نقاهت به مفهوم رایج آن می باشد ؛ و معمولا بلافاصله بعد از یک ساعت از عمل بیمار مرخص میشود، اما در 72 ساعت پس از عمل مراقبت های ویژه مورد نیاز است و میتواند کارهای روزمره خود را انجام دهد اما بیمار نباید تا مدت زمان  مشخص  کار های سنگین انجام دهد.

قابلیت های دیگر لیپوماتیک:
چربی خارج شده از عمل لیپوماتیک  بهترین گزینه برای تزریق به سایر نواحی بدن میباشد.

یکی از دلایل اصلی که روش لیپوماتیک را بعه عنوان بی عارضه ترینروش های موجود تخریب  وتخلیه چربی های موضعی در سطح جهان مطرح کرده است استفاده از امواج مادون صوت یا اینفراسونیک با فرکانس کمتر از بیست هرتز میباشد.

 

                                                                           لیپوماتیک

مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک:
1:   پانسمان وماساژصحیح وعلمی در روز های بعد از لیپوماتیک
2:   مصرف صحیح دارو های تجویز شده
3:  پوشیدن صحیح وعلمی گن مخصوص لیپوماتیک
4:   عدم انجام فعالیت های سنگین در هفته های پس از عمل و شروع فعالیت های سبک نظیر پیاده روی
5:   رژیم غذایی مناسب وصحیح

 

                                                                           لیپوماتیک

l

بطور خلاصه برتری های لیپوماتیک نسبت به سایر روشهای لیپولیزر،لیپوساکشن اولتراسونیک عبارتند از:

1:  عدم ایجاد سوختگی پوست
2:  درد کمتر حین عمل و پس از عمل لیپوماتیک
3:  تورم وکبودی
4:  زمان عمل کوتاهتر است
5:  میزان داروی بی حسی کمتری نیاز دارد
6:  انقباض پوست بهتر وبیشتر است و در نتیجه جمع شدن پوست وجلوگیری از شلی پوست بهترانجام می شود
7:  درمان نواحی فیبروتیک مانند کمر، سینه آقایان وافراد که قبلا لیپوساکشن شده اند بهتر وآسانتر از روشهای دیگر است
8: ریسک پارگی احشائی وآمبولی ندارد .

 

لیپوماتیک

مرکز لیپوماتیک تهران با شما در تمام مراحل درمان همراه است.